Ana sayfa Yemek En Lezzetli Yılbaşı Hindisi Nasıl Yapılır?

En Lezzetli Yılbaşı Hindisi Nasıl Yapılır?

0
PAYLAŞ

Ünlü beyaz et firması Banvit, yeni yılı sevdikleriyle birlikte karşılamak ve özel sofralar kurmak isteyenlere yarım hindi, tam hindi, roaster ve hindi buttan oluşan lezzetli, sağlıklı ve hazırlaması kolay ürünler sunuyor.

Yılın en çok beklenen gecesi yaklaşıyor… Aile, akraba ve dostlarla beraber geçirilen yılbaşı yemekleri yeni yıla daha sıcak, umutlu ve eğlenceli bir başlangıç yapmanın da olmazsa olmazları arasında. Lezzeti kadar sağlıklı olması nedeniyle de tercih edilen hindi menüleri yılbaşı sofralarının en çok tercih edilen alternatiflerinden biri.

Uzun yıllardır tüketicileri için hindi ürünleri de üreten Banvit, bu yılbaşında lezzetli ve keyifli sofralar kurmak isteyenlere yarım hindi, tam hindi, roaster ve hindi buttan oluşan ürünler sunuyor. Ayrıca yarım ve tam hindi ile roaster ürünleriyle birlikte tarif kitapçığı, hindi poşeti ve pişirme termometresi hediye ediyor. Kitapçıkta; iç pilavlı hindiden, tarhun soslu roastera kadar farklı tarifler, pişirme termometresinin nasıl kullanılacağı, doğru pişirme ve servis önerileri gibi pek çok yararlı bilgi de yer alıyor.

Banvit, tavuk etinin lezzetinden vazgeçmek istemeyenler için de roaster seçeneğini sunuyor. Yılbaşına özel olarak yetiştirilen, bu nedenle de bütün tavuğa göre daha iri ve aromatik bir lezzete sahip olan Banvit roasterlar özellikle fırında pişirmek için oldukça ideal.

Yılbaşı hindisi tarifi

Malzemeler: 1 adet Banvit bütün hindi (4,5-5 kg’lık), 4 çorba kaşığı bal, 100 g tereyağı (oda sıcaklığında), 1 tatlı kaşığı muskat, 1 adet büyük boy soğan (4’e kesilmiş), 1 adet defne yaprağı, 1 ölçü iç malzeme (arzu ettiğiniz çeşit), 1 çorba kaşığı un tuz, tane karabiber (arzu edilen miktarda, taze çekilmiş)

Yapılışı: Bal, tereyağı, muskatın yarısı, tuz ve karabiberi çatalla iyice çırpın. Hindiyi göğüs kısmı yukarıya gelecek şekilde bir fırın tepsisine yerleştirin. Her tarafına, özellikle göğüs, but ve göğüs boşluğuna, hazırladığınız marinatı ovarak sürün. Hindiyi streçle sarıp, en az 30 dk. veya bir gece dinlendirin.  Hindinin göğüs boşluğunu, soğan, defne yaprağı ve arzu ettiğiniz bir iç malzeme ile çok sıkı olmayacak şekilde doldurun. Hindinin bacaklarını yukarıda çapraz olacak şekilde sıkıca bağlayın. Hindi ile beraber verilen pişirme termometresini, kullanma talimatında olduğu gibi hindinin göğüs etine yerleştirin.  Pişirme torbasına 1 çorba kaşığı un koyup, torbanın her tarafını unlayın ve fazla unları silkeleyin. Hindiyi pişirme torbasına yerleştirin. Torbanın ağzını yanmaz tel ile sıkıca bağlayın. Üzerinde toplu iğne ile birkaç delik açın. Önceden ısıtılmış 190°C fırında, 100 dk. pişirdikten sonra pişirme termometresinin hareketini takip edin. Hindiyi fırından çıkardıktan sonra yaklaşık 10-15 dk. dinlendirin. Hindiyi dilimleyerek, iç malzemesi ile birlikte servis yapın. Arzu ederseniz hindinin göğüs boşluğunu, malzeme koymadan boş bırakabilirsiniz.

 

rize escort

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here