Ana sayfa Yemek Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler

Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler

0
PAYLAŞ

Gece boyunca aç kalan vücudunuz güzel bir kahvaltıyı hak ediyor. İşte Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler listesini sizlerle paylaşıyoruz.

· Protein içeriği yüksek besinler (süt, yumurta, peynir gibi) tüketilmesi

· Meyve ve sebze yenilmesi uzun süre doygunluk sağlar. Domates, maydanoz, taze biber gibi sebzelerle portakal ve elma gibi meyveler ya da taze sıkılmış portakal suyu kahvaltı sofrasında bulundurulmalı.

· Sebze ve meyve kahvaltının C vitamini açısından dengeli olmasını sağlarken, demir mineralinin emilimini artırarak, kan kolesterol seviyesini düşürür.

· Kahvaltıda bir bardak süt içmek, bir yumurta yemek, bir portakal, salatalık ya da domates gibi sebze ya da meyve tüketmek güne dinamik ve sağlıklı başlamak açısından atılabilecek en önemli adım.

· Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocukların kahvaltısında daima bir bardak süt bulunmalı. Süt içmeyi sevmeyen çocukların ise yeterli peynir ya da yoğurt tüketmesi sağlanmalı.

· Kahvaltıda çocuklara verilecek ana besinler peynir, zeytin, yumurta, reçel, bal, pekmez, ekmek, kahvaltılık tahıl ürünleri, sebze ve meyveler.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here