Ana sayfa Yemek Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler

Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler

0
PAYLAŞ

Gece boyunca aç kalan vücudunuz güzel bir kahvaltıyı hak ediyor. İşte Yeterli ve Dengeli Kahvaltıda Yenilmesi Gerekenler listesini sizlerle paylaşıyoruz.

· Protein içeriği yüksek besinler (süt, yumurta, peynir gibi) tüketilmesi

· Meyve ve sebze yenilmesi uzun süre doygunluk sağlar. Domates, maydanoz, taze biber gibi sebzelerle portakal ve elma gibi meyveler ya da taze sıkılmış portakal suyu kahvaltı sofrasında bulundurulmalı.

· Sebze ve meyve kahvaltının C vitamini açısından dengeli olmasını sağlarken, demir mineralinin emilimini artırarak, kan kolesterol seviyesini düşürür.

· Kahvaltıda bir bardak süt içmek, bir yumurta yemek, bir portakal, salatalık ya da domates gibi sebze ya da meyve tüketmek güne dinamik ve sağlıklı başlamak açısından atılabilecek en önemli adım.

· Özellikle büyüme ve gelişme çağındaki çocukların kahvaltısında daima bir bardak süt bulunmalı. Süt içmeyi sevmeyen çocukların ise yeterli peynir ya da yoğurt tüketmesi sağlanmalı.

· Kahvaltıda çocuklara verilecek ana besinler peynir, zeytin, yumurta, reçel, bal, pekmez, ekmek, kahvaltılık tahıl ürünleri, sebze ve meyveler.

balıkesir escort

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here