Ana sayfa Tatil Geyikli Beldesi Çanakkale

Geyikli Beldesi Çanakkale

1
PAYLAŞ
canakkale-ucuz-tatil-geyikli
canakkale-ucuz-tatil-geyikli

Çanakkale Ezine’de uygun fiyatlı ucuz tatil yeri arıyorsanız tertemiz denizi, upuzun kumsalı ile meşhur Geyikli hakkında sizleri bilgilendirmek isteriz. Çanakkale’de ki bu belde turistik açıdan son derece önemlidir.

Türkiye’de Çanakkale Geyikli otelleri hakkında detaylı bilgileri ve coğrafi konumu hakkında merak ettiklerinize ışık tutuyoruz. Bu asırlık belde hem bir inanç turizmi mekanıdır. En önemli özelliği Geyikli’nin coğrafi işareti olan zeytinyağı ve iskelesidir. Coğrafi olarak Çanakkale’den Bozcaada’ya ulaşım için tercih edilen iskele buradadır. Truva Antik Kenti 2 bin yıllık tarihi geçmişiyle Geyikli günü birlik aktiviteler için son derece popüler bir lokasyondur.

geyikli-nerede
Geyikli Girişi

Geyikli Nereye Bağlı?

Geyikli Ezine ilçesine bağlı olan doğal güzelliğiyle meşhur bir beldedir. Özellikle 14 km sahiliyle dikkat çeker. 14 km sahili bulunan bu kentte uzun yıllar inanç turizmi nedeniyle yoğun bir ziyaretçi akını gerçekleşmektedir. Şehir merkezine 54 km uzaklığı vardır. Hava koşullarında aksaklık olmadığı durumlarda adaya kolayca gemi ulaşımı düzenlenmektedir. Onun dışında minibüs ve midibüslerle ulaşım sorunsuz bir şekilde sağlanmaktadır.

Geyikli Sahilleri
Geyikli Sahilleri

Geyikli Coğrafi Özellikleri

Bulunduğu coğrafi konum nedeniyle Geyikli zeytinyağı ve zeytincilik konusunda oldukça önemli bir kent olmuştur. Zeytincilik gelişmiş olduğu için oldukça lezzetli zeytinyağı üretimi vardır. Zeytinyağı coğrafi işaret almıştır.

Geyikli Nüfusu

Geyikli’nin 2021 yılında 32 bin 374 nüfusu olduğu tespit edilmiştir. Isa’dan sonra Hristiyanlığın yayılması için çaba gösteren Aziz Pavlus, burada mucizeler gerçekleştirmiştir. O zamanlar Hristiyan nüfus nedeniyle kalabalık olan bu bölgede, sonradan nüfus azalmış, turistik amaçlı tercih edilen yazlıklar popüler hale gelmiştir.

geyikli-ulasim
Geyikli Ulaşım

Geyikli’ye Ulaşım Nasıldır?

Bölge İstanbul, Ankara ve İzmir’e yakın konumda bulunmaktadır. Hava yolu ulaşımı ise Çanakkale hava limanı üzerinde İstanbul ve Ankara’da aktiftir. Geyikli seyahat ve diğer kurumsal otobüs firmaları Çanakkale’den yolcu taşımaktadır. Şehir içi minibüsler ve şehir merkezi minibüs seçenekleri bulunmaktadır.

Geyikli Tarihi

2 bin yıllık bir tarihi geçmişi bulunan Alexandria Troas tarihin en büyük savaşlarından birine tanıklık etmiştir. 390 hektarlık alana kurulmuş olan kent, 8 km uzunluğunda 3 metre kalınlığında surlarla çevrelenmiştir. Geyikli beldesi tarihi açıdan büyük bir öneme sahiptir.. Bu yüzden mutlaka görülmesi gereken yerler listesindedir. Detaylı bilgi için https://www.geyikliotelleri.com/ adresini tıklayabilirsiniz.

1 YORUM

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here