Ana sayfa Güncel 14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Önerileri 2023

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Önerileri 2023

0
PAYLAŞ

14 Şubat Sevgililer Günü hediye önerileri yazımız sevdiğine hediye almak isteyip ne alacağına karar veremeyen genç aşıklarımıza gelsin..

Herkesin sevgi kelebeği olduğu çiçeklerin böceklerin kalplerin havalarda uçtuğu her karesinin sosyal medyada heyecanla paylaşılacağı bu günde sevdiğinizi mutlu etmek zor olduğu kadar çok ta kolaydır. Sevgi elle tututan gözle görülen bir şey değildir, kalplerde hissedilen sıcaklıktır. Fakat Romantik çiftlerin mutluluğu tek dal gülden belkide kocaman bir çiçek buketinden, belki küçücük bir tektaştan belki de karşıklı içilen bir bardak çaydan, sadece seni seviyorumdan geçer kim bilebilir ki..

Sevgililer günü tarihçesi

14 Şubat, Eski Roma İmparatorluğu dönemine kadar uzanıyor. Sevgililer Günü için birçok efsane söylense de en yaygın olanı Eski Roma’da 15 Şubat ta kutlanan Lupercalia Bayramı arifesine dayanmaktadır. Bu bayram gençler için büyük önem taşımaktaydı. Eski Roma’da, Roma tarı ve tanrıçalarının kraliçesi olan Juno’ya duyulan saygıdan dolayı tatil yapılırdı. 14 Şubat’ta Eski Roma’daki bekâr olan kadınlar isimlerini kâğıda yazıp bir kutuya atar, Romalı erkekler de bu kutudan kâğıt çekerek kâğıtta yazan isimle partner olur ve bayram eğlencelerini beraber geçirirlerdi. Bu eğlenceler sonrası bazı çiftler birbirlerine âşık olur ve evlenirlerdi. Fakat imparator 2. Claudius’un sert politikaları vardı ve Roma’daki tüm nişan ve evlilikleri yasakladı. Bu esnada Roma’da papaz olan Aziz Valentine de genç âşıkları gizlice evlendiriyordu. Bu olayı duyan imparator, Aziz Valentine’yi tutuklatır ve öldürtür. Roma’daki gençler de Aziz Valentine’i anmak için Lupercalia Bayramı’nı Aziz Valentine Günü olarak kutlamaya başladılar. O gün bu gündür 14 Şubat Sevgililer Günü, Valentine’s Day olarak anılır ve kutlanır oldu. Bu kutlamalarda sevgililer birbirlerine hediyeler alır, özel bir aktivite ile çeşitli sürprizler yaparlar.

Siz sevdiğinizi neyle mutlu edersiniz ?

Sevdiğinize alacağınız bir tek gül söyleyeceğiniz güzel bir söz güzel bir akşam yemeği siz romantik genç aşıkları mest etmeye yetecek olsada klasikleşmiş hediyelerin dışına çıkıp şaşırtmak, yıllar geçse bile sizi hatırlanacak bir gün olsun istiyorsanız ufkunuzu biraz geniş tutun. Tabi geniş tutun dediysek bir buket çiçeğin yanında yavru köpek almak güzel bir fikir olsada partnerinize böyle bir sorumluluk yüklemek ne kadar doğru tartışılır. Sakın kalpli kutuda çikolata şeker romantik söz fotoğraf, kalpli ayıcık gibi artık mide bulandıran hediyeler de tercih etmeyin çünkü çok banal. Neyle mutlu edilirden ziyade nasıl sıradanlaşılırı yazdım belki ama bu tüyalar da hayat kurtarır.

Sevdiğinizi mutlu etmek aslında onu tanımaktan, isteklerini, ihtiyaçlarını, neyle mutlu olacağını bilmekten geçer. Kadınları mutlu etmek ihtiyaç duyduğu uzun zamandır almak istediği çantayı yada ayakkabıyı almak gibi görünsede kişiden kişiye değişir. Kadınlar çözülmesi zor canlılar olarak görünsede ilgi alanlarına ve sevdiği şeylere dikkat edin. Bazen bir kitap, bazen ona uğur getirecek kolye bileklik,soğuk havalarda onu sıcacık tutacak bir kazak hırka polar pijama veya panduf çok iyi bir fikir olabilir. İllaki kutu yapıcam diyorsanız da içini salak salak söz çikolata ile değilde makyaj malzemesi ve gül yaprakları ile doldurun( makyaj malzemesi renk ve tonlarında saçmalamayın). Tabi bunu yapmak iyi bir bütçe gerektiriyor. Erkekleri mutlu etmek bence arabası olan bir beyle birlikte iseniz bir depo benzin veya arabasına lastik almakla dünyalar onun olacaktır. Yada taraftarı olduğu takımının maç bileti (maç yada derbi yoksa bu öneride boşa çıkar). Teknoloji ile yakından alakalı olan bir beyle birlikte olanlar da telefon, tablet, taşınabilir şarj aleti vb. hediyeler seçebilirler. Binlerce kadının evlenme teklifi alacağı çokta süpriz olmayacak bu günde en güzel hediye tabiki güzel bir tektaş. Her bütçeye hitap eden kolye, küpe ve tektaşlar için Tıklayınız..

14 Şubat Sevgililer Günü Hediye Önerileri

Sevdiğinizle romantik bir 14 Şubat sevgililer günü ve onu etkileyecek doğru hediyeyi seçmeniz için size önerilerimiz Linklerdedir.

  • Gardırobuna, evine, aynalara, spora, teknoloji aşıklarına alınacak hediyeler
  • Çiçek gibi sevenler için konsept arajmanlarımız ve daha birçok hediye çeşidi için Tıklayınız..
  • Hepsini bir arada bulabileceğin yer için Tıklayınız..
  • Sevdiğinizi ve kendinizi ödüllendirmek içinse en güzel olduğu dönemlerde Kapadokya, Uludağ, Kartepe, Bolu Abant ve Yedigöller  kaçamak bir gezi turu aşkınızı perçinleyip heyecanınızı korumanıza yardımcı olur. Farklı alternatifler için Tıklayınız..

  Sevgi bir gün değil her gündür, aşkınız hiç bitmesin aşkla kalın..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here