Ana sayfa Sağlık Franquette Ceviz Fidanı

Franquette Ceviz Fidanı

0
PAYLAŞ

Ülkemizde çok önemli bir yere sahip olan ceviz yetiştiriciliğinde Franquette ceviz fidanı çeşitleri özellikleri nedeni ile çok fazla talep görmektedir.

Franquette ceviz fidanı yabancı ceviz çeşitleri içinde son derece meyveleri lezzetli olması tercih sebeplerinin ilk sırasında yer almaktadır. Bu tarz ceviz çeşitleri yetiştirmeye başlamadan önce konu hakkında detaylı olarak bilgi sahibi olunması gerekir.

Franquette Ceviz Fidanı Hakkında

Ceviz yetiştiricileri açısından verimi arttırmak için tozlayıcı ceviz fidanı dikmek çok önemli bir konu olmaktadır. Amerikan menşeli olan Franquette ceviz fidanı çeşidi son derece iyi bir tozlayıcı olmaktadır. Karasal iklim şartlarına uygun olan ceviz çeşidi yüksek rakımlı bölgelerde çok daha rahat bir şekilde yetişebilir. Çiçeklenmesi geç olan Franquette ceviz fidanı Mayıs ayı çiçeklenme zamanı olmaktadır. Aşıl olan ceviz fidanları dikimlerinden sonra 2 yıl içinde meyve vermeye başlamaktadır.

Franquette Ceviz Fidanı Özellikleri

Yabancı ceviz çeşitleri içinde özellikleri ile en fazla talep gören Franquette ceviz fidanı ağaçları dik ve güçlü verim yapmaktadır. Ortalama meyve irilikleri 11 ile 12 gram olan ceviz çeşidinin iç ağırlığı 5. 3 gr kadar olmaktadır. Beyaz iç meyvesine sahip olan bu ceviz fidanı kabuklarından kolay bir şekilde ayrılır ve kaliteli bir ceviz çeşidi olmaktadır. Ceviz fidanı çok daha geç çiçeklenip geç hasat edilmektedir. Yaş ve kuru olarak tüketilmesi mümkün olmaktadır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here