Ana sayfa Sağlık Burun Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kalıcıdır?

Burun Dolgusu Nedir? Nasıl Yapılır? Ne Kadar Kalıcıdır?

0
PAYLAŞ

Burun şeklinin yüz güzelliğini fazlasıyla etkilediğini hepimiz biliriz. Öyle ki burun operasyonu geçirdikten sonra ne kadar güzel olduğunu düşünmeye başladığımız birkaç kişi muhakkak olmuştur yakın çevremizde. O zaman burun şekli güzellik için çok şey ifade ediyor şeklinde bir genellemede bulunmak mümkündür.

Medikal estetik işlemleri arasında hem kadınlar hem de erkekler tarafından en fazla talep gören uygulamaların başında gelen burun dolgusu, deyim yerindeyse kişinin kendini keşfetmesini ve gölgede kalan güzelliğini ortaya çıkarması noktasında son derece önemli bir role sahiptir.

Burun Dolgusu Nedir?

Cerrahi bir müdahale olmadan, acı ve ağrı hissinin minumum düzeyde yaşandığı burun şekli değiştirme işlemi olarak tanımlayabileceğimiz burun dolgusu uygulaması; burundaki eğriliklerin düzeltildiği, simetri bozukluklarını ortadan kaldırıldığı, düşük olan burun ucunun kaldırılarak daha estetik bir görüntüye ulaşılmasını sağlayan mucizevi bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır.

Hyalüronik asit içeren dolgu malzemesinin burnun uygun noktalarına son derece ince iğneler ile enjekte edilmesi suretiyle gerçekleştirilen bu uygulamada acı hissi neredeyse yoktur. Hatta uygulama yapılan bazı kişilerde hiç acı hissinin olmadığının gözlemlendiği de olmaktadır. Bu nedenle acı duyacağı endişesi yüzünden uygulamaya karşı mesafeli duranlar varsa bu konuda müsterih olmalıdırlar.

Medikal estetik uygulamalarının temel amacının cerrahi müdahale, uzun hastane yatışı ve ağrı olmadan kişiyi güzelleştirme olduğu düşünüldüğünde de zaten dudak dolgusu, çene dolgusu, göz altı ışık dolgusu uygulamaları gibi burun dolgusu işleminin de son derece konforlu bir şekilde gerçekleştirildiği fark edilecektir.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi için öncelikle uygulamayı gerçekleştirecek olan hekim ile görüşme sağlanır. Burnunuzun anatomik yapısı değerlendirildikten sonra sizin uygulamadan beklentileriniz de dikkate alınarak en uygun tedavi planlaması oluşturulur. Tüm ameliyatsız estetik uygulamalarının mutlak suretle profesyonel medikal estetik kliniklerinde gerçekleştirilmesi son derece önemlidir. Çünkü oldukça hassas bir yapıya sahip olan dolgu uygulamaları yapılacak bölgeler, yanlış uygulamalar neticesinde ciddi zarara uğrayabilir ve sizi geri dönüşü olmayan yollara sürükleyebilir. Bu nedenle yaptırmaya karar verdiğiniz uygulamayı en doğru yöntemle, en doğru medikal malzeme kullanarak gerçekleştiren klinikleri tercih etmeniz düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Uygulamayı gerçekleştirecek olan kişinin alana hâkimiyeti ve tecrübesi de klinik tercihinde azami derecede dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında gelmektedir.

Dolgu uygulaması için öncelikli olarak uygulama yapılacak olan bölgeye anestezik kremler uygulanır. Bu şekilde geçici bir uyuşma sağlanarak acı hissinin en dibe çekilmesi amaçlanır. Çevrenizde burun dolgusu yaptıranlar ile konuşma fırsatınız olduysa uygulamanın yan etki bakımından da son derece konforlu olduğunu biliyorsunuzdur. Evet; güzelliğinize gölge düşüren, sizi sosyal hayatınızı kısıtlamaya sürükleyen burun şeklinizi arzu ettiğiniz gibi değiştirme şansına sahipsiniz. Hem de son derece konforlu bir şekilde ve cerrahi burun şekillendirme ameliyatları ile kıyaslandığında çok daha ekonomik olarak.

Burun Dolgusu Ne Kadar Kalıcı?

Dolgu uygulamalarında daha sağlıklı olduğu için hyalüronik asit dolgu kullanıldığını daha önceki yazılarımızda da dile getirmiştik. Bu nedenle bu uygulamalar belli bir zaman aralığı içinde kalıcı olmakta, dolgu malzemesi zamanla erimektedir. Genel bir süreden bahsetmek gerekirse dolgu uygulamalarının ortalama 6 ile 12 ay arasında kalıcılığını koruyabilen uygulamalar olduğunu söylememiz mümkündür. Ancak düzenli olarak dolgu işlemini tekrar edenlerde bu sürenin bir yılın üstüne çıktığını da söyleyebiliriz.

Burun Dolgusu Fiyatları

Genel kanı, ameliyatsız estetik uygulamalarının sadece kadınlar tarafından talep edildiği yönünde olsa da özellikle burun dolgusu işlemi ile burunlarındaki asimetrilerden kurtularak daha karizmatik görünmeye başlayan erkek sayısının da bir hayli fazla olduğunu yeri gelmişken belirtelim. Azımsanmayacak sayıda erkeğin de medikal estetik uygulamalarını yakından takip ettiğini ve ihtiyaç duydukları noktalara küçük dokunuşlarda bulunulmasını sıkça talep ettiklerini ekleyelim. Kısacası kadın erkek fark etmeksizin artık insanların vücutlarında rahatsızlık duydukları bölgelere müdahale edilmesi noktasında eskiye göre çok daha cesur davrandıklarını dile getirmemiz mümkün.

Prof.Dr. Banu Çaycı Kliniği, Ankara merkezli faaliyet gösteren ancak başarılı medikal estetik uygulamaları ile adını ülke sınırları dışına da taşıyan profesyonel bir kliniktir. Kliniğimizde en kaliteli medikal malzemeler kullanılır. Son teknoloji medikal cihazlar ile donatılmış kliniğimiz güler yüzlü personeli ile ziyaretçilerinden tam not almaktadır. Uzman hekimimiz, yılların vermiş olduğu tecrübe ve aldığı eğitimler ile bu alandaki başarısını ispatlamış, küçük dokunuşlarda bulunduğu kişiler tarafından takdir gören başarılı bir hekimdir. Başarısını gerçekleştirmiş olduğu uygulamalar ile de kanıtlayan uzman hekimimiz ile tanıştığınızda enerjisinin de oldukça yüksek olduğunu ve size verdiği pozitif enerji ve güven duygusu ile endişelerinizi nasıl ortadan kaldırdığını fark edeceksiniz.

Burnunuzdaki eğrilik artık canınıza tak ettiyse, yan profilden görüntü vermek sizin için bir kâbus niteliği taşıyorsa sizin için en doğru adresin Prof. Dr. Banu Çaycı Kliniği olduğunu bilmelisiniz. Burun ucu düşüklüğünüzü ve burnunuzdaki asimetri sorununu artık dert etmeyin. Gelin, en doğru tedavi planlaması ile sizi emin ellerde istediğiniz burun görüntüsüne ulaştıralım, burun şeklinizin gölgesi altında saklı kalan güzelliğinizi açığa çıkaralım.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here