Ana sayfa Sağlık Fernor Ceviz Fidanı Özellikleri

Fernor Ceviz Fidanı Özellikleri

0
PAYLAŞ

İnsan sağlığında önemli rol oynayan ceviz çeşitleri arasında yer alan Fernor ceviz fidanı özellikleri ile çok daha fazla tercih edilmektedir.

Fernor ceviz fidanı ülkemizde en fazla yetiştirilen çeşitlerden biri olup her geçen gün çok daha fazla tercih edilmektedir. Yüksek rakımlı alanlarda çok daha fazla verim elde edilen bu ceviz türü zor iklim şartlarına da son derece uygun olmaktadır.

Fernor Ceviz Fidanı Hakkında

Yüksek olan bölgeler için tavsiye edilen bu ceviz türü bin metre ile 2 bin metre arasında değişmektedir. Uygun iklim şartları sağlanması halinde daha yüksek ya da alçak bölgelerde de yetiştirilebilir. Bu ceviz fidanı Fransız orjinli çeşitlerinden olmakta ve orta derecede olan kuvvetli, yarı dik olarak büyüyen çok verimli bir gövdeye sahip olmaktadır. Fernor ceviz fidanı da Chandler ceviz fidanı gibi yan dallarda daha verimlidir. Pek çok ceviz yetiştiriciliği yapan kişiler tarafından talep gören ceviz Eylül ayının sonuna doğru toplanmaktadır.

Fernor Ceviz Fidanı Özellikleri

Ülkemizde çok yaygın olan bu cevizin meyvelerinin ağırlığı yaklaşık olarak 12 gr olmaktadır. Kabuklarından kolay bir şekilde ayrılan bu ceviz fidanı lezzetli olurken hem kuru hem de taze olarak tüketilmektedir. Ceviz içi ağırlığı 6 gram olup ticari değeri çok daha yüksek olan çeşitlerin başında gelmektedir. Meyve salkımları 1’li, 2’li, 3’lü ile 4’lü şekillerde ağaçlarda yetişmektedir.

https://www.chandlercevizfidani.com.tr/

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here