Ana sayfa Sağlık Gebelikte Kekik Çayı Düşüğe Sebep Olur mu? 

Gebelikte Kekik Çayı Düşüğe Sebep Olur mu? 

0
PAYLAŞ
Process brewing tea. Hot herbal or green tea with mint, thyme, ginger, lemon and honey, light concrete background. Selective focus.

Gebelikte kekik çayı içmek düşüklere neden mi sorusunu birçok kişi sormaktadır. Hamile durumdakiler için gebelikte kekik çayı tüketimin abartılmaması öneriliyor. Uzman diyetisyenler, bitkisel çayların sınırlı tüketimi konusunda önemli uyarılarda bulunuyor.

Kekik Çayı Faydaları

Vücudun bağışıklık sistemine önemli faydası olan kekik çayı eklem ağrılarının azalmasında da etkilidir. Özellikle korona virüs salgınından etkilenenler için ağrıları azaltıcı bir bitkisel içecektir. Böbrek hastalıklarının da ilerlemesini engellemede kekik çayı faydaları bilinmektedir.

Gebelikte Kekik Çayı Düşüğe Neden Olur mu?

Eklem ağrıları yaşayanlar gebelikte kekik çayı tüketimi yapabilir. Ancak içerken gün içerisinde bir gramdan fazlasını tüketmemek gerekmektedir. Ayrıca yaprak ve saplarını beraber kullanmak da ayrıca önem taşıyor.

Kekik Çayı Nasıl Yapılır?

Bir gramdan az kekik çayın yaprak ve saplarıyla çiçek kısmı sıcak suda birkaç dakika boyunca bekletilir. Kaynar suda en çok 10 dakika bekletilmelidir. Kekik çayı tüketmeden önce hamilelerin uzman görüşü alarak bunu düzenli tüketmeleri önerilir.

Her gün düzenli olarak içecekseniz kekik çayı faydaları haricinde yan etkileri konusunda uzman görüşü almalısınız. Tansiyon ve rahim kasılmaları açısından ekstra durumlar olabilmektedir. Hamilelerde böbrek sorunu varsa da aynı şekilde uzman görüşüne göre süreç belirlenmelidir.

Kekik Çayı Nasıl Seçilir?

Kekik çayı nasıl seçilir sorusu üründen alacağınız faydanın daha fazla olması için önemli bir konudur. Gebelikte kekik çayı alacağınızda etiketsiz ürün almamalısınız.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here