Ana sayfa Güncel Brezilya Cevizinin Sağlık için Faydaları nelerdir ?

Brezilya Cevizinin Sağlık için Faydaları nelerdir ?

0
PAYLAŞ
brezilya cevizi

Brezilya Cevizi Sağlık için Faydaları nelerdir adından son zamanlar da sıkça söz ettiren vitamin deposu super gıda listesine adını yazdıran bir kuruyemiş türüdür. Brezilya cevizi bir numaralı selenyum kaynağı olup diyet yapmak isteyenlerin son günlerde tercih ettiği yeni nesil zayıflama ürünüdür. Kanserle savaşan, çinko eksikliğini gideren, saç ve ciltte gençleşme sağlayan bu mucize kuruyemişin tüm özellik ve faydalarını sizler için araştırdık

Brezilya cevizi nedir?

Brezilya cevizi

Güney afrika ülkelerinde yetişen tüm dünyaya ihracatı yapılan  bilimsel adı Bertholletia excelsa bilinen bir fındık türüdür. Süper gıda kategorisinde yer alan besin protein, vitamin, mineral ve insan vücudu için oldukça faydalı selenyum kaynağıdır. Güney afrikanın ender bitki türü olan yüksek ve heybetli bir ağaçta yetişen meyvelerin ağaçlarını kesmek yasaktır. Ürünü diğer kuruyemişlerden ayıran içerisindeki selenyumdur.

Brezilya cevizi faydaları nelerdir?

  • Kalp dostudur, damr tıkanmasını engeller, kolestrolü düzenler
  • İçeriğindeki antioksidan ile bağışıklığı güçlendirir hasta olma riskini azaltır.
  • Kanser savaşçısıdır zengin antioksidan ile vücudu korur.
  • Testesteron seviyesini artırır. Spermlerin kalitesini olumlu etkiler yani erkekler için son derece verimli bir kuruyemiştir.
  • Yaşlanma karşıtıdır. Hüçreler için gerekli E ve C vitaminleri cilt sağlığını olumu yönde etkiler.
  • Çok sağlıklıdır. İçerisinde bulunan selenyum ton balığında bulunanın 20 katıdır. Ondan mütevellit azı karar çoğu zarardır.
  • Troid bezlerinin çalışmasını düzenleyerek hormonal dengemizin korunması sağlar, Guatra karşı korur.
brezilya cevizi

Brezilya cevizinin fiyatı nedir? Nasıl temin edilir?

Furyası yeni yeni başlayan adını daha hiç duymadığımız bu kuruyemiş Güney Afrika ülkerinden tüm dünyaya ihraç edilir. Amazon ormanlarının tahrip edilip ağaçlarının kesilmesiyle üretimi düşmüş ve fiyatıda artmıştır. Şimdilerde ağaçların kesilmesi yasaktır. Brezilya cevizinin satışı internet ortamından olmakla 500 gramı ortalama 200 TL dir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here