Ana sayfa Yaşam Aşılı Ceviz Fidanı Dikerek Verimli Ceviz Bahçeleri Kurun

Aşılı Ceviz Fidanı Dikerek Verimli Ceviz Bahçeleri Kurun

0
PAYLAŞ

Verimli bir ceviz ağacı yetiştirmenin en iyi yolu aşılı ceviz fidanı dikmekten geçer. Mevcut aşısız ağaçlardan da ceviz hasat edilebilir. Ancak aşılı fidanlardan elde edilen cevizler oldukça lezzetlidir ve dünyanın her yerine satılır. Ceviz yetiştirmek diğer meyve yetiştiriciliğine göre çok daha kolaydır.

ceviz ağacı
CHANDLER

Ağaç Özellikleri

Cevizin hem erkek çiçekleri hem de dişi çiçekleri vardır, bu da onu monoecious bir bitki yapar. Erkek çiçeğin polenleri dişi çiçeklere yerleşmelidir. Polen küçük ve hafif olduğu için uzun mesafeler kat edebilir ve bu da onu peyzaj için popüler bir ağaç yapar. Erkek fidanlar; franquette ve fernette olarak bilinir. Dişi çeşitler ise chandler ceviz fidanı ve fernor‘dur.

Ceviz; Juglandaceae Ailesine aittir ve çeşitli amaçlar için kullanılabilir. İyi fidan elde etmenin tek yolu zanaatkarlıktan geçer. Balıkesir’in Bandırma ilçesi Sahil Yenice Köyü’ndeki usta ellerin bölgeye has iklim ile buluşması sonucu aşılı ceviz fidanı yetiştiriciliği sektörü ülkemizde son 30 senede iyi bir yol almıştır. İnternetin de yaygınlaşması ile bölge hızlıca Dünya’ya tanıtılmış fidan ihraçlar son 10 senede hız kazanmıştır. Bizde senelerdir bu işte tecrübe kazanmış Güven Fidancılık firmasını siz Bilinçli Kadın okurlarımıza güvenilir firma olarak öneriyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here