Ana sayfa Gezi Plaj hazırlıkları ? Plaj da yanınız da olması gerekenler?

Plaj hazırlıkları ? Plaj da yanınız da olması gerekenler?

0
PAYLAŞ

Plaj hazırlıkları nasıl yapılır ? Plaj da yanınız da olması gerekenler?

Yaz aylarının gelmesiyle tatilciler kumsallara akın etmeye başladı. Kumsallarda, beachler de doyasıya eğlenirken sonrasında sizi mağdur etmeyecek önerilerle sizi güneş çarpması, halsizlik, güneş yanıkları gibi olumsuz etmenleri bertaraf edecek önerilerde bulanacağım. Sıcaklıkların ortalama 40 dereceyi bulduğu tatil beldelerinde güneşin zararlı ultraviyole ışınlarından sizi koruyacak denize girmeden önce, denizde ve denizden sonra size yardımcı olacak plajda yanınıza almanız gereken gereçler ve ekipmanları plaj hazırlıkları yazımda sizin için paylaşıyorum.

Öncelikle belirtmeliyim ki yaş aralığı fark etmeksizin yazın öğlen güneş ışınlarının dünyaya dik geldiği vakitler de zorunlu olmadıkça güneşe çıkmayalım denize girmeyelim. Çocukları ve yaşlıları mümkün olduğunca dışarı çıkarmayalım. Kalp krizi, beyin kanaması, cilt kanserinin önüne bu basit eylemle büyük oranda geçmiş oluruz.

Yazın sıcak günlerinde mutlaka bol bol su tüketelim. Vücudun su kaybı kişilerde halsizlik ve birçok olumsuz etki yaratır. Sağlıklı, az yağlı, bol proteinli meyve ve sebze tüketelim. Kızartma ve sağlıksız hazır gıdalardan kaçınalım. Bu küçük bilgilendirmeden sonra yazın sıcağında serinlemek için denize girmek isteyenlerin mutlaka çantasında olması gereken plajda hayat kurtaran olmazsa olmazları sizlerle paylaşıyorum

Plaj çantası, eşyalarımızı toparlayacak plaj için estetik açıdan uygun bir çanta edinelim

Havlu, şezlonga sermek ve denizden çıkınca kurulanmak için yanınızda olmalı

Güneş kremi, güneşin zararlı ışınlarından cildimizi koruyacak cildimize ve doğaya dost bir güneş kremi olmazsa olmazlarımız arasında

Bronzlaştırıcı, daha sağlıklı ve estetik açıdan güzel bronzlaşmak isteyenler için plaj çantasında bulundurabilirler.

Güneş gözlüğü, yazın parlak güneşinde gözlerimizi yormamak ve kaz ayağı oluşumunu önlemek için bir güneş gözlüğü edinelim. Sadece plajda değil sürekli kullanımını alışkanlık haline getirelim.

Şemsiye. Otelinizin, seçtiğiniz plajın kiralıkta olsa şemsiyesi yoksa yada para vermek istemiyorum derseniz yanınızda olması gereken en önemli gereçlerden biridir güneşe fazla maruz kalmamak için kullanılmalı.

Şapka, sokakta plajda başımıza güneş geçmemesi için kullanmanız gereken bir diğer önemli araç.

Parmak arası terlik, yakıcı kumlardan zarar görmemek için yanınızda bulunmasında fayda var.

Deniz ayakkabısı, denizin içerisinde ayağınızı deniz kestanesi, deniz kabuğu, yosun tarzı şeyleri rahatsız etmesini istemiyorsanız yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

Su. Mutlaka yanınızda olması gereken şeylerden biri yanınıza almasanız da plajdan temin edin kendinizi susuz bırakmayın.

Pareo-peştamal, özellikle bayanların denizden çıktıktan sonra kendilerini rahatsız hissetmemek için estetik olarak şık duran pareoyu yanlarına almasında fayda var. Son zamanların gözdesi plajlarda peştamal aynı şekilden denizden sonra kendinizi rahat hissetmek adına plaj çantanızda bulunmasında fayda var.

Yiyecek-içecek ve meyve. Yüzmek insanları yoran ve acıktıran bir spordur. Denize girip bolca stres attıktan sonra güçten düşmemek için yanınızda hafif sağlıklı besinler bulundurmanızda fayda var.

Para. Tatilin olmazsa olmazı yanımızda her daim bulundurmamız gereken para. Tatile çıkarken, plaja giderken mağduriyet yaşamamak için yanımızda bir miktar para bulundurmak bizim için faydalı olacaktır. Paralı plajlar, kiralanan şemsiye şezlonglar, plajda yapacağınız bazı harcamalar için yanında bulundurmanız sizin için faydalı olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here