Ana sayfa Güncel Damacana suda ph kaç olmalıdır ?

Damacana suda ph kaç olmalıdır ?

0
PAYLAŞ
Damacana suda ph kaç olmalıdır ?

Damacana suda ph değeri bilinçli tüketicilerin sağlık için dikkat ettiği en önemli kriterdir. Kaliteli suyu anlayabilmemiz için ph değeri yüksek ve kaliteli su markalarını sizler için araştırdık.

Hayat kaynağımız su insan vücuduna ve yaşamına oksijen kadar gereklidir. Vücudumuzun yüzde yetmişi su olduğunu düşünürsek içtiğimiz su bizim için son derece önemlidir. Günde 2 litre su içmek vücudumuzun su ihtiyacını karşılarken seçtiğimiz suyun sertliğine ve ph derecesine sağlığımız için dikkat etmeliyiz.

Susuzluğa en fazla 7 gün dayanabilen insan vücudu yeterli suyu bünyesinde barındırmazsa bökrek akciğer kalp bütün damarlarımız en önemliside beyin görevlerine doğru bir şekilde devam edemiyor ve bir çok organımıza zarar veriyor bir çok hastalığa da davetiye çıkartıyor.

İyi ve kaliteli su nasıl olmalıdır ?

Evimizde kullanacağımız içme suları kaynak suyu ve ph derecesi vücudumuzun ihtiyacını karşılayacak alkali seviyesinde olmalıdır. İyi su içimi hoş, kokusuz, renksiz, tortusuz olmalıdır. İçerisinde hastalık yapıcı mikrorganizmalar ve sağlığa zararlı kimyasallar olmamalıdır. Kaynak suları içinde barındırdığı mineral, kalsiyum, magnezyum ve demir elementleri açısından zengin sulardır. Kuyu suyu ve arıtılmış şebeke suları bu elementlerin hiç birine sahip değildir ayrıca insan sağlığını da tehdit etmektedir.

Sert su, kaliteli su olduğu gibi içmesi zordur. Meyve ve limon ile suyun sertliğini kırabilir içimini kolaylaştırabiliriz. Evimizde içme suyu olarak kullanacağımız damacana sularının ortalama ph değeri 7.30-8.50 arasında olmasına çok dikkat etmeliyiz. İçme suyu olarak şebeke suyunu tercih etmek çok sağlıklı bir karar değildir. Şebeke suları mikroplardan arındırılmak için klorlanıyor. Klor insan sağlığı için tehdit oluşturucu bir maddedir.

Ph değeri en yüksek ve en kaliteli ilk 10 su markası

Gıda Güvenliği Hareketi Türkiye Ambalajlı Su Raporu 2018 http://www.gidahareketi.org/su/tablo/  tablosundan aldığımız bilgilerde en yüksek puanı alan 10 su firmasını, üretim yerini ve ph değerlerini sizler için derledik. En ünlü su markaları sınıfta kalırken aldığı puan ve ölçümlerle de içilemez denecek kadar insan sağlığını tehdit ettiğide görünmektedir. En iyi su markaları sıralaması ise şöyledir;

  1. Buzdağı – Gevye/Sakarya- 7,6
  2. Fusko – Sapanca/Sakarya- 7,1
  3. Taşkesti – Merkez/Bolu- 7,9
  4. Kızılcahamam – Kızılcahama/Ankara- 7,63
  5. Munzur – Ovacık/Tunceli- 8,11
  6. Tekir – Ulukışla/Niğde- 8,21
  7. Atlantis – Pınarbaşı/Kayseri- 8,03
  8. Kalabak – Odunpazarı/Eskişehir- 7,15
  9. Abant – Merkez/Bolu- 7,2
  10. Nazlı – Nazilli/Aydın- 7,00

yalova escort

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here