Ana sayfa Ev Dekorasyon Torun Banyo Dolabı

Torun Banyo Dolabı

0
PAYLAŞ

Banyonuzun büyük olması , küçüklüğü banyo dolabı seçiminizde önemlidir. En başta alacağınız dolap banyonuza sığmalı ve mümkünse ferah bir alan da geniş ortam yaratmalı. Alacağınız dolap için planlar yaparken kendinize şu soruları sormalısınız:

 1. Dolabı ne amaçla kullanacaksınız?
 2. Dolabı koyacağınız alan geniş mi, dar mı? Yüksekliği nasıl?
 3. Kaç kişi kullanacaksınız?
 4. Dolap içerisinde kaç rafa ihtiyacın var? Rafların derinlikleri, yükseklikleri, genişlikleri nasıl olmalı?
 5. Çekmeceye ihtiyacınız var mı?
 6. Aynalı bir dolap mı istiyorsun? Eğer aynalı bir banyo dolabı istiyorsanız, aynanın yüksekliği ve genişliği ne kadar olmalı?
 7. Banyonuzun aksesuar ve duvar renklerine uygun hangi renk olmalı?
 8. Alacağınız ürün hangi agaç malzemeden olmalı?

En İyi Banyo Dolabı Malzemesi Hangisidir?

Banyo dolabı için kullanılan en iyi yapı malzemesi MDF’dir. Bu mobilyaların MDF ve sunta malzemesinden olmasını tercih edebilirsiniz. MDF sert Suya ve neme dayanıklı bir malzemedir. torun banyo dolabı tercih etmek istiyorsanız bu malzemeden tercih etmelisiniz. Bu banyo dolapları üzeri boyanarak neme ve suya karşı daha dayanıklı hale getirilebilir. Sunta da MDF kadar dayanıklıdır. Üzerini kaplamak ya da boyamak gerekir. Koruyan boyalı olan ürünleri de tercih sebebiniz olmalıdır. Banyo dolabı fiyatları göz önünde bulunduğumuz zaman kendinize en uygun dolabı seçebilirsiniz.

Banyolarımız, nem ve ıslak bir alan olduğundan dolayı fazla hava girmeyen bu alanda daha dayanıklı malzeme seçmelisiniz. Nem ve buhara karşı dayanıklı olmasında dikkat edin. Duşakabiniz varsa eğer, dolabınızın nemden ve buhardan ve nemden etkilenme olasılığı biraz daha düşer.  Yinede etkileneceği için sağlam bir malzeme Torun Banyo Dolabı ömrünü uzatır. Eğer banyonuzun m2 alanı küçükse öncelikle ölçümleri m2 göre doğru yapmalısınız. Küçük banyolarınız için plastik hazır ve portatif bir dolap seçmek sizin işinizi basitleştirir. Dayanıklı, ucuz kaliteli ürünler tam size göre. Geniş ve büyük bir banyonuz varsa banyonuz özel usta bir işçilik isteyebilir. Montaj olacak mobilyalar olacağı için kaliteli ürünler seçilmelidir. Özellikle ayaksız banyo dolabında montajı profesyoneller tarafından yapılmalıdır.

Banyo Dolabı Hakkında Öneriler

 1. Alacağınız çok katlı ve geniş banyo dolabı ile tüm depolama ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.
 2. Aynanın arkasında gizli bir dolabın olması, alandan tasarruf etmenizi sağlarken, pratik kullanımı da işinizi kolaylaştırır.
 3. Eğer banyonuz küçükse banyo boy dolaplarını tercih edebilirsiniz. Uzun ve ince modelli dolaplar size kolaylık sağlayacaktır. Çekmeceli ve çekmecesiz modellerde mevcut olan geniş raf imkanı banyonuza fonksiyonelliği de beraberinde getirir.
 4. Dar banyolarda asma banyo dolaplarını da tercih edebilirsiniz. Duvara astığınız banyo dolabı hem eşyalarınızı toparlar hem de yerden tasarruf sağlar.
 5. Çamaşır makinenizin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız ya da daha düzenli durmasını istiyorsanız çamaşır makinesi dolaplarından alabilirsiniz. Böylece dilediğiniz ferah görüntüyü elde edebilirsiniz.
 6. Dolabınızın altında ve üstünde boş bir payın olması temizlik zamanında size kolaylık sağlar.
 7. Banyo için dolap alırken banyonuz desenli ise sade ve tek renk seçebilirsiniz. Böylece yarattığınız sadelikle ferahlığı bulabilirsiniz.
 8. Banyolar genellikle beyaz renktedir. Banyo dolaplarını beyaz renkte seçmeniz banyonuzun uyumu için önemlidir. Ancak beyaz renk size ekstra bir avantaj sağlar ve dolap üzerindeki su taneciklerinin belli olmasını engeller.
 9. Banyo dolabı yüksekliği ne olmalı? diye soruyorsanız, bu soru tamamen sizin ihtiyaçlarınıza göre cevap verilecek bir durum. Evinizdeki aile fertlerinin boy ortalamasını düşünmeniz gerekiyor. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için en ideal yükseklik ölçüsüne ancak siz karar verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here