Ana sayfa Sağlık Deodorant Seçerken ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Deodorant Seçerken ve Kullanırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

0
PAYLAŞ

Vücut temizliğine özen göstermek için sıklıkla duş almak ve aynı zamanda deodorant kullanmak gerekiyor. Hatta bunun bir yaşam alışkanlığına dönüşmesi de son derece önemlidir. Bu noktada deodorant seçiminin de ihtiyaçlara yönelik yapılması gerektiğini vurgulamalıyız. Bu ürünler arasındaki tek fark kokuları değil. Aynı zamanda içerikleri de birbirinden farklı olabiliyor.

Özellikle yaz mevsiminde antiperspirant deodorantları kullanmayı tercih edebilirsiniz. Bu ürünlerin özelliği ise ter önleyici olmasıdır. Elbette terlemeyi tamamen durdurmuyor ki zaten durdurması da sağlığa zararlıdır. Ancak gün içerisinde daha az terlemeyi sağlıyor. Dolayısıyla istenmeyen kötü koku oluşumunu da engellemiş oluyor. Bu ürünleri özellikle koltuk altı bölgesine sıkmak gerekiyor.

Antibakteriyel deodorantlar ise kötü bakterileri ortadan kaldırmaya yönelik olarak hazırlanıyor. Duş sonrasında bu deodorantları özellikle vücudun sık terleyen bölgelerine sıkabilirsiniz. Ancak bu noktada uzmanların bir önerisinin olduğunu da unutmayın. Deodorantları özellikle koltuk altının tamamına sıktığınızdan emin olmalısınız. Az miktarda kullanım yetersiz kalabiliyor. Aşırı oranda sıkmanız ise cildinizin nefes almasını önleyebilir ve koltuk altında yapışkan bir katman oluşmasına yol açabilir. Dolayısıyla dozajında kullanıma dikkat etmelisiniz.

Yatmadan Önce Deodorant Kullanılır Mı?

Yine uzmanlardan gelen bir açıklama bu konuyu da gündeme taşıdı. Uzmanlar geceleri yatmadan önce duş almanın ve havlu ile tamamen kurulandıktan sonra deodorant kullanmanızın kötü vücut kokularını önleyebildiğini belirtiyor. Terlemeye bağlı koku sorunu yaşayanlara yapılan bu öneri çok sayıda kişinin adeta imdadına yetişti. Çünkü bu yöntemi deneyenler gün içerisinde daha az terlediklerini ve kötü kokunun da daha az oluştuğunu belirtiyor.

Peki, seçim yaparken nelere dikkat edilmeli? Olabildiğince doğal olan parfüm ve deodorantların kullanılmasında fayda olacaktır. Bu durumda da devreye Yves Rocher markası giriyor. Roll-on formunda hazırlanan ürünler pratik bir şekilde kullanılabiliyor. Son derece fresh bir kokuya sahip olmaları ise ön plana çıkıyor. Kalıcı koku içermeleri nedeniyle gün içerisinde defalarca sürmenize gerek bırakmıyor. Pek çok kişi bu markanın ürünlerini keşfettiğinde bir daha farklı bir markaya yönelmiyor. Eğer siz de roll on deodorantları daha yakından incelemek isterseniz Yves Rocher internet sitesine hemen tıklayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here